Aksaray Üniversitesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Konferans- Borç Yönetimi: Züccaciyedeki Fil Konuşmacı: Dr. Coşkun CANGÖZ, Dünya Bankası Kamu Borç Yönetimi Danışmanlığı Birim Yöneticisi

KONFERANS – “BORÇ YÖNETİMİ: ZÜCCACİYEDEKİ FİL”

Konuşmacı: Dr. Coşkun CANGÖZ,

Dünya Bankası Kamu Borç Yönetimi Danışmanlığı Birim Yöneticisi

Aksaray Üniversitesi, İİBF Maliye bölümü, Kariyer Geliştirme ve Mezunlarla İletişim Komisyonu ve Maliye Topluluğu faaliyetleri kapsamında düzenlenen konferans ilklere sahne olmuştur. Aksaray Üniversitesi’nden ilk kez Dünya Bankası (New York)’na bağlanılarak canlı olarak Webinar konferans düzenlenmiştir. Öğrencilerimiz ve fakültemiz için de bir ilk olan bu konferansımızla uluslararası nitelikte bir sunum gerçekleşmiş ve hafızalarda yer edinen bir tecrübe yaşanmıştır.

Konferansa, Dünya Bankası Kamu Borç Yönetimi Danışmanlığı Birim Yöneticisi Dr. Coşkun CANGÖZ konuşmacı olarak katılmıştır. 1994’ten beri Hazine’de Uzman olarak görev yapan Sayın Cangöz, Londra Büyükelçiliği Ekonomi Başmüşaviri görevini yürüttüğü dönemde IMF, Dünya Bankası ve Commonwealth Secretarait ile teknik konularda çalışmalarda bulunmuştur.


2005-2012 yılları arasında Kamu Finansmanı Genel Müdürü olarak görev yapmış, borç yönetimini yeniden yapılandırdı, nakit yönetimini modernize etmiştir. 2015 yılından bu yana Dünya Bankası’nda Kamu Borç Yönetimi Danışmanlığı Birim Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

 

Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman BOLAT’ın yönettiği konferansta Sayın Cangöz, “Borç Dinamiği, Borç Görünümü ve Eğilimler, Maliyet Faktörleri, Türkiye’nin Borç Görünümü” konularını detaylı bir şekilde ele almıştır. Konuşma sonrasında soru cevap kısmında öğrenci ve akademisyenlerin sorularını cevaplayan Sayın Dr. Coşkun CANGÖZ öğrencileri Dünya Bankası staj ve kariyer olanakları konularında da bilgilendirmiştir.