Aksaray Üniversitesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
ASÜ, Fakültemiz Bölümlerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ile Sektör Kampüste Programına Dahil Oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Aksaray Üniversitesi (ASÜ) arasında, gençlerin milli teknoloji hamlelerine katkı verebilecek nitelikte yetiştirilebilmelerini sağlamak amacıyla “Sektör Kampüste” isimli bir iş birliği protokolü imzalandı.

Kuantum hesaplama, siber güvenlik, blok zincir teknolojisi, dil işleme modelleri… Sektör Kampüste programı farklı alanlardaki en güncel eğitimleri kampüslere taşıyor. Milli teknolojilerin geliştirilmesi alanlarında ihtiyaç duyulan insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla kurgulanan program, Milli Teknoloji Akademisi çatısı altında ilerliyor. İlgili Akademi, mevcut beşeri sermayenin -kritik teknolojilerde- sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmesine ve istihdamına katkı sağlamak üzere oluşturulan dijital bir öğrenme platformu olarak tarif ediliyor. Sektör Kampüste Programı kapsamında toplam 151 seçmeli ders olacak. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı güz döneminde çevrim içi başlayacak olan dersler, bahar döneminde ilk olarak Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü için daha sonra ise tüm fakülteler için açılacak. Dersler, çeşitli sektörlerin önde gelen firmalarının uzmanları tarafından yürütülecek. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknolojiler Genel Müdür Vekili İlknur İnam, iş birliği için gerekli protokolü imzaladı. 

Rektör Alpay Arıbaş, böylesi önemli bir programın paydaşları arasında yer almaktan mutluluk duyduklarını belirterek, yükseköğrenime ilişkin tüm yenilikleri öğrencilerle buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.